MentalHealth

MentalHealth

Що потрібно знати коли вдома є підліток?

Відповіді на питання батьків про Підлітковий вік👇

🐰 "Мій син 13р. перестав зі мною розмовляти, дистанція між нами збільшується. Я хвилююсь, що втрачу з ним зв'язок".

💡Якщо в розмові з підлітком ви можете досягти від нього чогось більшого, ніж односкладні відповіді, – це успіх. І на це є свої причини:

🔹️Підлітку важливо, щоб його думку чули і поважали, навіть якщо з нею не згодні! Візьміть собі за правило більше СЛУХАТИ і менше ГОВОРИТИ.

🔹️Підліток потребує конфіденційності та особистого простору, часто це лякає батьків і тоді починається "розслідування", що ж моя дитина від мене приховує, з ким це вона переписується, що вона робить в інтернеті? Причому дорослі батьки демонструють це відкриття, тим самим збільшуючи бар'єр у спілкуванні.

Важливо вміти поважати особистий простір вашої підлітки, але не плутайте з недозволеністю та ігноруванням.

🔹️Підліток може вас дратувати. Але водночас він потребує вашої любові. Демонструйте свою любов конкретними діями, а не лише за допомогою слів. Зробіть те, що допоможе йому бути щасливим і здійснити мрії.

Підліток – це наполовину дорослої людини, і все, чого він потребує, – це ваше незначне керівництво. Указувати йому, що він повинен робити і що ні – погана ідея, але ваші мудрі ПОРАДИ можуть спрацювати.

🦊 " Моя донька 12р. не хоче нічого робити з того, що я прошу. Постійно увійшли від виконання своїх обов'язків і я вже стомилась з нею боротись"

💡 Проаналізуйте свою поведінку у відношенні до дитини! Чим може бути спровокований "бунт" по відношенню до вас? Зверніть увагу на опис першої проблеми 👆.

Розумне виховання дітей обґрунтовується на наборі чітко визначених, доцільних правил і наслідків на їх порушення. Найголовніше – бути послідовним та одностайним зі своїм партнером при визначенні цих правил.

Важливо розуміти, що правила – це рамки, у яких підліток можна досліджувати навколишній світ, не завдаючи собі шкоди. Тобто рамки- це не покарання і не обмеження, це більше про норми і встановити вашої сім'ї! Важливо, як саме ці правила вводяться і чи не порушують вони особливого простору вашої підлітки?