Thank you!
We will contact you shortly
«Хібук» в перекладі з івриту – обійми. Тобто, Хібукі – це собака-обіймака, тому її лапи такі довгі та мають липучки, щоб дитина мала змогу бути нерозлучною з Хібукі. Всі деталі цієї терапевтичної іграшки ретельно підібрані. Приємні на дотик матеріали, розмір іграшки, вираз мордочки, довгі вушка, очі, навіть кишенька на животику є не випадковими.
Хібукі-терапія ефективно працює з дітками, у яких яскраво проявлені ті чи інші симптоми травматизації психіки, це можуть бути порушення сну, страхи, підвищена тривожність, замкненість, агресивність тощо. Також Хібукі добре допомагає в ситуації, коли дитині важко адаптуватись до нових обставин, нового
Окрім, ретельно продуманої конструкції самого Хібукі, метод Хібукі-терапії має в своїй основі міцну теоретико-методологічну базу, завдяки якій Хібукі-терапія показує високі показники ефективності в роботі саме з психологічною травмою у дітей. У 95% дітей, після проходження повного курсу (6-10 зустрічей) Хібукі-терапії, симптоми психологічної травми були повністю нівельовано.
Кожна дитина з експериментальної групи пройшла хібуки-терапію іотримала своє цуценя. Собаку забирали додому і продовжували жити з нею та взаємодіяти. Грунтуючись на власному досвіді та нашому експерименті, точно можна зазначити, що хібукі-терапія:• має тривалий та стійкий ефект при роботі з дитячою травмою;• збільшує резильєнтність дитини;• розкриває творчі здібності та потенціал, що є приємним «побічним» ефектом арт-терапії;• нівелює соматичні симптоми, пов'язані з травмою – порушення сну, головний біль, підвищену збудливість тощо;• коригує порушення емоційно-вольової сфери – пасивність, байдужість, відсутність інтересу до спілкування тощо;• сприяє розвитку у дитини інших важливих аспектів особистості – механізмів адаптації, здатності прогнозувати своє майбутнє, фантазії тощо
“Основний принцип хібукі – перенесення фокуса уваги із себе на іграшку. І другий – турбуючись про хібукі, дитина турбується про себе. Наприклад, звучить сирена, і дитина не біжить перелякана в бомбосховище, а бере хібукі й рятує його в укритті, заспокоює“.
Дафна Шарон - Максімов
Дослідження ефективності терапії
Щоб підтвердити ефективність методу хібукі-терапії, було проведено
експериментальне наукове дослідження. Ми спостерігали за дітьми з
психологічною травмою з вересня 2022 року по березень 2023 року. В
експерименті взяли участь 400 дітей, які проживають у різних регіонах України, отримали різну травму. Діти пройшли попереднє тестування перед лікуванням, і ми зафіксували їхні відповіді. Практично у всіх були різні страхи: темряви, самотності, гучних звуків, втрати батьків та багато іншого. Діти страждали від апатії, виявляли агресію, ставали замкнутими.
Як працює терапія?
Дуже важливо, щоб дитина під час знайомства та занять з Хібукі малаправа на будь-яку взаємодію з Хібукі та на будь який прояв своєї індивідуальності, адже саме відновлення відчуття внутрішньої свободи сприяє повному нівелюванню наслідків психологічної травми. Для психологічної реабілітації дуже важливо вміти помічати свої відчуття, давати їм назву, проговорювати їх та знаходити ресурс, щоб вправлятись зважкими емоціями. Але дітям це робити дуже складно, навіть для дорослих це завдання із зірочкою. Тому з дитиною ми говоримо не про неї, ми говоримо про Хібукі.А коли дитина піклується про Хібукі, вона займає активну позицію і це даєвідчуття сили, відчуття контролю. Що, в свою чергу, також допомагає впоратись з важкими переживаннями. Хібукі - це бронежилет для дитини, який дає змогу відчувати себе впевнено та захищено. Таким чином відбувається психологічна реабілітація.
Сертифікований хібукі - терапевт - Тетяна Нівецька, запрошує всіх бажаючих, віком від 6 до 16 років, на курс терапії методом Хібукі! Кількість місць обмежена!